• جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ | Friday 09 June 2023
  • بروز رسانی شده: شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۹
صفحه نخست >> روانشناسی اجتماعی تاریخ نشر: یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۸

نشست هم اندیشی برنامه کنترل کاهش طلاق برگزار شد

با حضور حجت الاسلام موسوی؛ معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل مازندران ، دکتر پورفاطمی معاونت امور اجتماعی و خانم رحمانی معاونت امور توسعه پیشگیری بهزیستی مازندران  و مشاوران حوزه پیشگیری و اورژانس اجتماعی ، نشست هم اندیشی برنامه کنترل کاهش طلاق، در سالن کنفرانس اداره کل بهزیستی برگزار شد.

نشست هم اندیشی برنامه کنترل کاهش طلاق برگزار شد


به گزارش باران به نقل از روابط عمومی بهزیستی مازندران، در ابتدا معاونت امور توسعه پیشگیری بهزیستی مازندران با بیان اینکه این جلسه، جهت بررسی موانع، مشکلات و بیان نقطه نظرات برگزار شده است گفت: در ابتدا این طرح کار خود را در چهار شهرستان آغاز کرد که علی رغم موانع و مشکلات بسیار اکنون با تعاملی که با دادگستری وجود دارد منجر به اثر بخشی در کنترل طلاق شده است.
رحمانی با تاکید بر اهمیت راه اندازی سامانه طلاق ، از کارشناسان اورژانس اجتماعی و امور توسعه پیشگیری خواست تا در ارائه آمار دقیق تعامل و همکاری داشته باشند و افزود: هدف ما آمار سازی نیست بلکه به دنبال افزایش کیفیت تحکیم خانواده هستیم.
وی ضمن تقدیر از همکاری دادگستری با بهزیستی تصریح کرد: مشاوره را به گونه ای انجام دهید تا اعتمادی که بوجود آمده است مستحکم و پابرجا بماند.
در ادامه دکتر پورفاطمی ضمن تقدیر از همکاری دادگستری با بهزیستی در خصوص کاهش طلاق گفت: در ابتدا کار را با 500 مورد شروع کردیم و اکنون تمام متقاضیان طلاق در استان برای دریافت خدمات مشاوره قبل از طلاق از دادگستری به بهزیستی ارجاع داده می شوند.
وی با تاکید بر حفظ اعتماد و همکاری های فیمابین افزود: بهزیستی موظف است در این راستا در تمامی مراحل با رصد روند
کار مشکلات و نواقص را شناسایی و حل کند.
معاونت امور اجتماعی بهزیستی مازندران با اشاره به بسته های حمایتی ارائه شده توسط بهزیستی، آمار سازش را 13/7 درصد از کل متقاضیان طلاق، عنوان و خاطر نشان کرد: تنها به دنبال سازش نیستیم و برای افرادی که پس از مراجعه به طلاق منجر شده اند هم بسته های حمایتی از جمله افتتاح مرکز ملاقات متقاضیان را در نظر گرفته ایم.

حمايت مالي درگاه پرداخت مشاوره آنلاين
گالري تصاوير