• جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ | Friday 04 December 2020
  • بروز رسانی شده: سه شنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۱
صفحه نخست >> آموزش تاریخ نشر: سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴

پایان تصورات درباره بازدهی بیشتر مغز در اول صبح/ تدریس از ۹ صبح را ممنوع و کلاس‌ها را ۱۱ شروع کنید!

 محققان به این نتیجه رسیده اند که بازدهی افراد در ساعت ۹ صبح پایین است و بهتر است کلاس‌های درس ساعت ۱۱ صبح شروع شوند.

پایان تصورات درباره بازدهی بیشتر مغز در اول صبح/ تدریس از ۹ صبح را ممنوع و کلاس‌ها را ۱۱ شروع کنید!

محققان به این نتیجه رسیده اند که بازدهی افراد در ساعت ۹ صبح پایین است و بهتر است کلاس‌های درس ساعت ۱۱ صبح شروع شوند.
به گزارش  پایگاه خبری باران به نقل از خبرآنلاین؛ بر اساس تحقیقی از دانشگاه «اوپن» که به تازگی منتشر شده باید سیستم سنتی آموزشی که معمولا از ۸-۹ صبح شروع می‌شود به اتمام برسد و به دانش‌آموزان اجازه داده شود تا روزشان را دیرتر شروع کنند.
در این تحقیق آمده است که کلاس‌های درس نباید زودتر از ساعت ۱۱ برگزار شود تا دانش‌آموزان بتوانند بهترین کارایی خود را در کلاس داشته باشند.
در این تحقیق که به کمک محققان دانشگاه نوادا انجام شده، محققان الگوی مطالعه ۲۰۰ دانش‌آموز را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که بهترین زمان برای مطالعه درسی از ساعت ۱۱ صبح تا ۹.۵ شب است. در همین رابطه پل کلی، محقق دانشگاه «اوپن» گفت: «دانش‌آموزان اگر بتوانند زمان مطالعه خود را با عادت‌های شخصیشان تطبیق دهند، مطالعه آن‌ها بیشترین تاثیر دارد، همچنین صبح زود بیدار شدن می‌تواند منجر به مشکلات روانی برای دانش‌آموزان شود.»
 گفتنی است، تغییرات زیستی پیش از بلوغ می‌تواند ساعت خواب طبیعی انسان را تا بیش از ۳ ساعت تغییر دهد، این تغییر در سن ۱۹ سالگی به اوج خودش می رسد و بعد از آن الگوی خاصی به خود می‌گیرد.آموزش و کار به طور سنتی در ساعت مشخصی در صبح شروع می‌شود؛ از ۷ تا ۹ صبح. ولی جوانان در یادگیری در ساعاتی که برای آن‌‌ها غیرطبیعی است مشکل دارند.
در قسمتی از این گزارش آمده است: «بی‌نظمی در ساعت خواب و ساعت شروع کار می‌تواند منجر به کاهش خواب شود و این موضوع فعالیت آکادمیک را کاهش می‌دهد و همچنین می‌تواند منجر به چاقی، افسردگی و اعتیاد شود.»
از سویی این تحقیق با یک تحقیق جدید که در آن نوشته شده بود دانش‌آموزان باید عادت کنند صبح زود بیدار شوند مغایرت دارد. در آن تحقیق محققان دانشگاه هاروارد استدلال کردند که عقب انداختن ساعات شروع مدارس منجر می‌شود تا دانش‌آموزان سخت‌تر از خواب بیدار شوند.
البته در سال 2009 در دبیرستانی ساعت شروع کلاس‌ها از 8.5 به 10 تغییر کردند و این منجر شد نسبت 16 درصد دانش‌آموزان بیشتر از قبل نمره مناسبی بگیرند و از سویی شمار دانش‌آموزانی که نمراتشان افت کرد هم از 19 درصد به 43 درصد رسید.
محققان دانشگاه اوپن در این رابطه در تحقیق خود نوشته اند: «به طور کلی، کار و آموزش در ساعت مشخصی شروع می‌شود. ساعاتی که معمولا صبح زود است و هیچ ارتباطی با الگو بازدهی افراد ندارد.»
به همین دلیل در این تحقیق پیشنهاد شده دانشگاه‌ها ساعت 11 تا 1 ظهر ساعت شروع به کار کنند.

حمايت مالي درگاه پرداخت مشاوره آنلاين
گالري تصاوير