• یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ | Sunday 05 February 2023
  • بروز رسانی شده: سه شنبه ۱۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۲
صفحه نخست >> ورزش تاریخ نشر: سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۱

همسر فوتبالیست مشهور از کدام نقطه ضعفش خبر داشت که او را کارتن خواب کرد؟

ستاره سابق آرسنال و تیم ملی ساحل عاج که تا همین چند سال پیش در ویلایی باشکوه زندگی می کرد و سوار لوکس ترین خودروها می شد،

همسر فوتبالیست مشهور از کدام نقطه ضعفش خبر داشت که او را کارتن خواب کرد؟

بعد از طلاق به این دلیل که وکالت تمام اموالش را به همسرش داده بود به خاک سیاه نشست و هم اکنون در خانه دوستانش می خوابد و برای حمل و نقل، خودروی لوکس ندارد و به جایش سوار اتوبوس می شود.

«ابوئه» که اکنون 34 سال دارد، لباس هایش را هم با دست می شوید و بعضی روزها مجبور می شود کنار خیابان بخوابد!

به گزارش دیلی میرور، او خودش درباره شرایط فعلی اش گفته: «الان که به گذشته نگاه می کنم، می گویم امانوئل تو چقدر ساده بودی... چرا به آینده فکر نکردی؟ عاشق همسرم بودم و هر چه پول داشتم به او بخشیدم. الان هم کارتن خوابم ولی غرورم اجازه نمی دهد از او درخواست پول کنم. از بقیه مردها می خواهم که از من عبرت بگیرند تا به سرنوشت من دچار نشوند!»

خودش را نادیده گرفت

با توجه به داستان زندگی «ابوئه»، باید پرسید چه چیزی باعث می شود برای بعضی افراد چنین اتفاقی بیفتد؟ یک سری عوامل باعث می شود برخی افراد مانند این فوتبالیست، موجودیت خود را فراموش کنند و غرق در دیگری شوند. بیایید کمی بیشتر درباره شخصیت هایی که همه زندگی شان در شریک عاطفی شان خلاصه می شود و خودشان را نادیده می گیرند، صحبت کنیم.

«ابوئه» یک مهرطلب محض بود

از لحاظ روان شناسی، مهرطلب فردی است که نیازمند و محتاج مهر دیگران و تایید آن هاست چون نیاز نوازشی او در دوران کودکی به درستی پاسخ داده نشده است. نیاز به محبت، عشق بی قید و شرط، تایید و توجه والدین و دیگران، از نیازهای اصلی کودکان است و زمانی که این نیازها نادیده گرفته می شود و والدین نمی توانند پاسخ سالم، سازنده، درست و به جایی به این نیازها بدهند، الگوهای رفتاری تاییدطلبانه و مهرطلبانه را در درون فرد به شدت تقویت می شود. در این شرایط فرد برای دریافت مهر دیگران، حاضر است دست به انجام هر کاری بزند. واضح است که فردی مانند این فوتبالیست که در خانواده ای فقیر بزرگ شده، احتمالا به این نیازش پاسخ داده نشده و عشقش به همسرش باعث شده تا کاملا در اختیار او و تصمیم هایش باشد و همه دارایی اش را به او تقدیم کند.

مهر طلب ها را با مهربان ها اشتباه نگیرید

افراد مهرطلب معمولا با افراد مهربان اشتباه گرفته می شوند چون از آن تیپ آدم هایی هستند که می خواهند مدام به دیگران کمک کنند و برای این کار حاضرند حتی از خودشان هم بگذرند و هر سختی را به جان بخرند. آن ها معمولا نمی توانند به کسی «نه» بگویند و هر کاری می کنند تا آن چه افراد مختلف از آن ها خواسته اند، انجام دهند. این افراد به توجه و محبت دیگران نیاز شدیدی دارند و به شدت از تنها ماندن از سوی دیگران واهمه دارند. هرکاری که از او بخواهند چه معقول و چه غیرمعقول، چه در حد توان او باشد چه نباشد، می خواهد انجام دهد. با توجه به داده های بالا باید بدانیم شخصیت های مهر طلب برای مستقل شدن نیاز به درمان دارند. درمانی که هیچ وقت روی «ابوئه» انجام نشده و سرانجامی تلخ را برای او رقم زده است.

قربانی باج گیری عاطفی نشوید

به نظر می رسد زن این فوتبالیست، از ضعف شخصیتی شوهرش آگاه بوده و برای گرفتن همه اموالش تلاش کرده و «ابوئه» کمترین مقاومتی در برابر این ماجرا از خود نشان نداده است. اگر تا به حال برایتان اتفاق افتاده است که فرد یا افرادی که دوست شان دارید با استفاده از حربه تهدید ترک شما، مجبورتان کرده اند که کاری را بر خلاف میل تان انجام دهید، باید بدانید که شما یکی از قربانیان «باج گیری عاطفی» هستید. افراد قربانی باج گیری عاطفی چند ویژگی بارز دارند: همواره در جست و جوی تأیید دیگران هستند و برای اجتناب از عصبانیت و حفظ صلح و آرامش تلاش می کنند، همواره خود را به دلیل اتفاقاتی که برای دیگران می افتد سرزنش می کنند، به احساس تعهد و ترحم گرایش دارند، احساس می کنند باید تسلیم شوند چون این کار درستی است و درباره ارزش ها، هوش و توانایی های خود تردید دارند. بنابراین هرگاه شما احساس کردید که به دلیل ترس از دست دادن دیگری، کار یا رفتاری را انجام می دهید که از نظرتان اشتباه است، نشانه این است که در حال باج دادن عاطفی هستید. همین باج دادن شما را در مسیر خطرناکی قرار خواهد داد که شاید پایانش، «ابوئه» باشد. به قول خودش، بیایید از او عبرت بگیرید.

منبع : خبرآنلاین

حمايت مالي درگاه پرداخت مشاوره آنلاين
گالري تصاوير