• پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ | Thursday 01 October 2020
  • بروز رسانی شده: سه شنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۱
صفحه نخست >> توان بخشی تاریخ نشر: دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۳

برگزاری همایش 4 هزار نفری روز جهانی معلولین با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور

مشارکت فعال جامعه مهمترین و اساسی ترین گام در جهت توانمند سازی معلولین است

برگزاری همایش 4 هزار نفری روز جهانی معلولین با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور

به گزارش پایگاه خبری باران به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران ، همایش 4 هزار نفری روز جهانی معلولین ( 12 آذر) با حضور دکتر انوشیروان محسنی بند پی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور ، مهندس محمد اسلامی استاندار مازندران ، دکتر یوسف نژاد نماینده مردم شریف ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی ، مهندس محمد دامادی نماینده مردم شریف ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی ، خانم دکتر عباسی مشاور رئیس سازمان در امور بانوان ، دکتر سید سعید آرام مدیرکل بهزیستی مازندران ، جمعی از مدیران کل دستگاهها و مسئولین استانی و شهرستانی در سالن ورزشی سید رسول حسینی ساری گزار شد . دکتر انوشیروان محسنی بند پی در همایش روز جهانی معلولین ضمن تبریک هفته وحدت ،روز ۱۲ آذر را نماد روشنگری دانست و گفت : این روز یادآوری می‌کند که معلولیت محرومیت نیست و با دور نگه داشتن یاس و ناامیدی از این عزیزان شرایط حضور هرچه بیشتر آنها در جامعه را فراهم می‌کند . وی با اشاره به روز جهانی نابینایان وبرگزاری المپیاد های جشنواره قرآنی افزود : نابینایان ما ثابت کردند که این ظرفیت را در جهان اسلام دارند که حافظ قرآن باشند . معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشو

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران ، همایش 4 هزار نفری روز جهانی معلولین ( 12 آذر) با حضور دکتر انوشیروان محسنی بند پی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور ، مهندس محمد اسلامی استاندار مازندران ، دکتر یوسف نژاد نماینده مردم شریف ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی ، مهندس  محمد دامادی نماینده مردم شریف ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی ، خانم دکتر عباسی مشاور رئیس سازمان در امور بانوان ، دکتر سید سعید آرام مدیرکل بهزیستی مازندران ، جمعی از مدیران کل دستگاهها و مسئولین استانی و شهرستانی در سالن ورزشی سید رسول حسینی ساری گزار شد .

دکتر انوشیروان محسنی بند پی در همایش روز جهانی معلولین ضمن تبریک هفته وحدت ،روز ۱۲ آذر را نماد روشنگری دانست و گفت : این روز یادآوری می‌کند که معلولیت محرومیت نیست و با دور نگه داشتن یاس و ناامیدی از این عزیزان شرایط حضور هرچه بیشتر آنها در جامعه را فراهم می‌کند .

وی با اشاره به روز جهانی نابینایان وبرگزاری المپیاد های جشنواره قرآنی  افزود : نابینایان ما ثابت کردند که این ظرفیت را در جهان اسلام دارند که حافظ قرآن باشند .

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور  در خصوص سه استراتژی  مهم سازمان بهزیستی در دولت تدبیر و امید خاطر اظهار داشت : به کار گیری همه روش های تخصصی و علمی برای پیشگیری از بروز معلولیت اهمیت ویژه ای دارد.

دکتر محسنی با بیان این مطلب که ۸۰ درصد نوزادان در بدو تولد و ۸۵ درصد کودکان در سنین سه تا شش سال تحت غربالگری بینایی قرار می‌گیرند  تصریح کرد : در برنامه ششم توسعه بحث اجباری کردن غربالگری  ژنتیک  یکی دیگر از اقدامات مهم برای جلوگیری از تولد کودکان معلول است.

وی با اشاره به اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه اظهار داشت: این طرح به صورت پایلوت در مازندران شروع شده است.

دکتر محسنی بیان داشت : تلاش داریم توانبخشی مبتنی بر جامعه شهری را آغاز کنیم که مازندران جز استان‌های پایلوت در این زمینه است و  همه معلولان از تجهیزات برخوردار می‌شوند.
 
رئیس سازمان بهزیستی کشور  به مشارکت سازمان های مردم نهاد و NGO ها   اشاره کرد و گفت : سازمان های مردم نهاد شرکای اجتماعی بهزیستی در مسیر فعالیت هایش هستند  واستفاده از تمامی ظرفیت های آنها از راهبرد های مهم سازمان است.

دکتر محسنی بندپی به لایحه حمایت از حقوق معلولان اشاره و اضافه کرد: این لایحه هفته آینده به مجلس می رود و امیدوریم هر چه زودتر توسط مجلس بررسی شود.

دکتر محسنی در پایان از نمایندگان مجلس درخواست کرد که برای سرعت در تصویب قانون حمایت از حقوق معلولین تمامی تلاش خود را بکار گیرند.

در ادامه مهندس محمد اسلامی استاندار مازندران گفت: خدمت به جامعه معلولان یک نوع عبادت است و خدمت عاشقانه قطعا نزد خداوند اجر و منزلت دارد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه  معلولیت محدودیت و محرومیت نیست و باید نسبت به توان افزایی آنان اقدام شود اظهار داشت : وظیفه ماست که در توانمندسازی افرادی که دچار معلولیت هستیند اقدام کنیم و امید به زندگی را افزایش دهیم.

مهندس محمد اسلامی با عذر خواهی از جامعه معلولان به دلیل کاستی های موجود در رفت و آمد  افزود: باید جهت افزایش مهارت‌های زندگی و  افزایش ضریب میل به زندگی معلولان برنامه‌ها به موقع اجرا شود.

وی افزود: معلولان مانند افراد عادی حق زندگی دارند که باید از حقوق این افراد دفاع کرد که خوشبختانه سازمان بهزیستی اقدامات مناسبی در این زمینه انجام داد.

مهندس اسلامی به دستورالعمل ابلاغی به شهرداری ها و سازمان ها در جهت ساخت و سازها اشاره کرد و گفت: باید اصلاح و بهسازی ورودی ساختمان ها برای تسهیل عبور و مرور معلولان صورت گیرد.

دکتر سید سعید آرام مدیرکل بهزیستی مازندران در این مراسم با تبریک روز جهانی معلول گفت: هرساله ۱۲آذرماه در سراسر جهان با نام معلولان پیوند خورده و این فرصت مغتنمی است که معلولان بتوانند با حضور فعال و موثر از حصار معلولیت ها و محدودیت ها فراتر رفته و توانمندی های خود را شکوفا کنند.

دکتر آرام مدیر کل بهزیستی استان مازندران با اشاره به اینکه معلولین باید بتوانند نقش فعال و موثری در جامعه داشته باشند گفت:داشتن نگرشی مثبت از طرف جامعه میتواند اولین گام در توانمند سازی معلولین باشد.

دکتر سید سعید آرام مدیر کل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه روز جهانی معلولین بهانه ای است تا از حصار معلولیت ها فراتر رفته و در سایه ايمان و باور، به دور از هر محدودیتی زمینه حضور هرچه بیشتر آنها  در جامعه فراهم شود.گفت : مشارکت فعال جامعه را مهمترین و اساسی ترین گام در جهت توانمند سازی معلولین است.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه  یکی از مهمترین برنامه های بهزیستی توانمندسازی معلولان  و ایجاد زمینه زندگی مستقل و اشتغال است، افزود: اتفاقات خوبی در این حوزه ها رخ داده تا جایی که رتبه برتر اشتغال معلولان در کشور را بهزیستی استان مازندران کسب کرده است.

دکتر آرام اظهار کرد: تامین وسایل کمک  توان بخشی برای معلولین جز اساسی ترین کارهای بهزیستی است  وخوشبختانه  بهزیستی مازندران توانسته توزیع این لوازم را به روز کند به طوری که هیچ معلولی پشت نوبت دریافت لوازم نمی باشد.

مدیرکل بهزیستی مازندران افزود: امروز 50 واحد مسکونی با حضور دکتر محسنی بندپی رئیس  بهزیستی کشور به خانوارهای واجد شرایط تحویل داده می شود و  همچنین 128خانوار روستایی و ۱۳۵خانوار شهری نیز تا امروز شناسایی شده اند.

دکتر آرام اجباری شدن غربالگری ژنتیک را یکی دیگر از اقدامات دولت تدبیر و امید  برای جلوگیری از تولد کودکان معلول دانست و بیان داشت : در حال حاضر ۸۰ درصد غربالگری شنوایی و ۸۵ درصد غربالگری تنبلی چشم در مازندران اجرایی و انجام شده است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه  برای ایجاد توسعه پایدار و فراگیر از تمامی پتانسیل های موجود بهره گرفت  گفت : معلولین بزرگترین اقلیت هر جامعه هستند که با ظرفیت عظیم فرهنگی اجتماعی  می‌توانند در پیشرفت و شکوفایی جامعه گام بردارند.

در ادامه با حضور دکتر انوشیروان محسنی بند پی از دستگاهها ، سازمانهای مردم نهاد و معلولین موفق تجلیل بعمل آمد و اجرای زنده رضا صادقی هنرمند مطرح کشور پایان بخش این مراسم بود .

حمايت مالي درگاه پرداخت مشاوره آنلاين
گالري تصاوير