• پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ | Thursday 01 October 2020
  • بروز رسانی شده: سه شنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۱
صفحه نخست >> مددکاری اجتماعی تاریخ نشر: جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳

راه‌اندازی سامانه پایش و ارائه حمایت‌های روانی ـ اجتماعی به معتادان بهبودیافته

رییس سازمان بهزیستی کشور از راه‌اندازی سامانه هوشمند در بهزیستی جهت پایش و ارائه حمایتهای روانی، اجتماعی و اشتغال معتادان بهبودیافته خبر داد.

راه‌اندازی سامانه پایش و ارائه حمایت‌های روانی ـ اجتماعی به معتادان بهبودیافته

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور ، با بیان اینکه برای کنترل اعتیاد ، الگوهای ارتقاء یافته در محلات را به کار گرفتیم و تسهیل گرانی در این زمینه آموزش دادند و کارزارهای رسانه‌ای برگزار شد افزود: همچنین پنج هزار تیم اجتماع محور نیز در این رابطه به کار گرفته شد.

بندپی در ادامه با اشاره به خط تلفنی اعتیاد با شماره 09628 ، افزود: مراکز اجتماع محور (TC) برای درمان اعتیاد بهتر از کمپ های ترک اعتیاد، مراکز اقامتی و سرپایی عمل کرده‌اند، بنابراین این مراکز اجتماع محور را که 10 سال بود فراموش کرده بودیم ، دوباره احیا کردیم و در یک سال گذشته 17 مرکز TC با روش‌های جدید راه اندازی شده است.

به گفته وی، مراکز درمان اعتیاد کودک و نوجوان نیز در 6 استان راه‌اندازی شده است.

رییس سازمان بهزیستی کشور «الگوی دادگاه درمان مدار» را نیز به عنوان مهمترین اقدام بهزیستی با همکاری قوه قضائیه در جهت کاهش آسیب اعتیاد دانست و گفت: در این طرح، نگاه مجرم گرایانه به معتادان متجاهر سخت در دسترس، به نگاه بیمارگونه تبدیل شد و اکنون این طرح نیز در 6 استان به صورت آزمایشی در حال اجرا است.

حمايت مالي درگاه پرداخت مشاوره آنلاين
گالري تصاوير