• دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ | Monday 16 May 2022
  • بروز رسانی شده: یکشنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۰
صفحه نخست >> مددکاری اجتماعی تاریخ نشر: سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۴

رئیس سازمان بهزیستی عنوان کرد طرح جامع ارتقا و توسعه اورژانس اجتماعی در دستور کار بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه طرح جامع ارتقا و توسعه اورژانس اجتماعی در دستور کار قرار دارد، گفت: امیدواریم با تصویب آن بتوانیم درجهت حضور نیروهای تخصصی در اورژانس اجتماعی حرکت کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی عنوان کرد  طرح جامع ارتقا و توسعه اورژانس اجتماعی در دستور کار بهزیستی

وحید قبادی دانا صبح امروز در مراسم تقدیر از کارشناسان اورژانس اجتماعی گفت: ۲۲ هزار نفر در سازمان بهزیستی مشغول به کار هستند که از این تعداد ۴ هزار و ۵۰۰ نفر در اورژانس اجتماعی فعالیت می کنند.

وی بیان کرد: کارکنان اورژانس جزو مشاغل تخصصی محسوب می شوند و با توجه به اینکه با گروه های مختلف افراد آسیب دیده و در آستانه آسیب و بحران درگیر هستند، بنابراین مشکلات زیادی برای فعالیت آنها وجود دارد و از سوی دیگر این افراد امنیت و ثبات شغلی ندارد، بنابراین استخدام آنها در دستور کار قرار دارد.

قبادی دانا تصریح کرد: سعی می کنیم اورژانس اجتماعی را به لحاظ کیفیت ارتقا دهیم و برنامه بازنگری در فعالیت های اورژانس اجتماعی در دستور کار بهزیستی قرار دارد.

وی در مورد استخدام نیروهای اورژانس اجتماعی گفت: در این خصوص جلساتی را با سازمان مدیریت، سازمان استخدامی و سازمان اجتماعی وزارت کشور داشته ایم که امیدواریم به نتیجه برسیم.

وی گفت: یکی از دغدغه هایی که ما در سال جاری با آن روبرو هستیم پرداخت حقوق کارمندان بهزیستی است چرا که در این بخش به دلیل اینکه اعتبارات حقوق پرسنل بر اساس بودجه سال ۹۷ بسته شده، با کسری بودجه مواجه هستیم.

قبادی دانا با اشاره به اینکه طرح جامع ارتقا وتوسعه اورژانس اجتماعی به زودی در هیئت مدیران مطرح می شود، گفت: با تصویب این طرح می توانیم همانند اورژانس فوریت های پزشکی گام های موثری برداریم.

قبادی دانا با تاکید بر اینکه اورژانس اجتماعی از سال ۷۸ فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: در سال ۸۰ اورژانس اجتماعی در مراکز استان ها راه اندازی شد و در سال ۸۶ و ۸۷ نیز خودروهای اورژانس راه اندازی و این خودروها در سال ۹۵ به سیستم جی پی اس متصل شدند.

وی با اشاره به اینکه ۳۸۵ مرکز اورژانس اجتماعی در کشور فعالیت می کنند که ۱۵۰ مرکز از خودروهای استیجاری استفاده می کنند، گفت: به دلیل عدم استخدام نیروهای اورژانس با مشکل جدی نیروی انسانی مواجه هستیم که امیدواریم با پیگیری های انجام شده طی چند ماه گذشته بتوانیم اقداماتی در این خصوص انجام دهیم.

 

حمايت مالي درگاه پرداخت مشاوره آنلاين
گالري تصاوير