• سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ | Tuesday 26 May 2020
  • بروز رسانی شده: یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
صفحه نخست >> مددکاری اجتماعی تاریخ نشر: جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸

افزایش مستمری مددجویان تحت پوشش بهزیستی

حکم قانون برنامه ششم افزایش مستمری در سال جاری و تحت پوشش قرار گرفتن افراد پشت‌نوبتی درسال 97

افزایش مستمری مددجویان تحت پوشش بهزیستی

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با رادیو سلامت با بیان اینکه جامعه هدف بهزیستی و کمیته امداد با اجرای قانون برنامه ششم و همچنین بودجه 96 مشمول افزایش مستمری شدند، گفت: قانون برنامه ششم حکم کرده است که در سال 96 افزایش مستمری داشته باشیم و در سال 97 افراد پشت‌نوبتی تحت پوشش و حمایت قرار بگیرند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «انوشیروان محسنی‌بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با رادیو سلامت با بیان اینکه جامعه هدف بهزیستی و کمیته امداد با اجرای قانون برنامه ششم و همچنین بودجه 96 مشمول افزایش مستمری شدند، گفت: در حال حاضر 530 هزار خانوار تحت پوشش هستند.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه سیاست بهزیستی توانمندسازی افراد است به افزایش مستمری افراد تحت‌پوشش اشاره کرد و گفت: این در حالی است که مستمری یک خانوار تک‌نفره از 53 به 195 هزار تومان، دو نفره از 61 به 250 هزار تومان، سه نفره از 71 به 320 هزار تومان و پنج نفره از 100 به 465 هزار تومان رسیده است.

وی در ادامه به افزایش 40 درصد از حداقل حقوق در لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت اشاره کرد و افزود: این مهم در کمیسیون مشترک مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است.

 محسنی‌بندپی به جمع‌آوری بانک اطلاعاتی از جامعه معلولان و گروه‌های اجتماعی از جمله زنان سرپرست خانوار در بهزیستی اشاره کرد و گفت: در وهله اول سیاست دولت و سازمان بهزیستی کشور توانمندسازی افراد تحت پوشش در قالب گروه‌های خودیار و همیار در راستای بهبود معیشت و کاهش فقر است. بطوری که گروه در خودیار بانک کشاورزی بدون نیاز به وثیقه به صورت زنجیره‌ای و در قالب گروه‌های تیمی فعالیت خود را آغاز می‌کنند که در حال حاضر بالغ بر 4 هزار گروه که نزدیک بر 70 هزار نفر در کل کشور می‌شوند، در قالب گروه خودیار فعالیت می‌کنند.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان با اشاره به گروه همیار، یادآور شد: سال گذشته 17 هزار خانوار را از چرخه حمایت مستقیم خارج کردیم و افراد جدید جایگزین شدند؛ قانون برنامه ششم حکم کرده است که در سال 96 افزایش مستمری داشته باشیم و در سال 97 افراد پشت‌نوبتی تحت پوشش و حمایت قرار بگیرند.

حمايت مالي درگاه پرداخت مشاوره آنلاين
گالري تصاوير