• سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ | Tuesday 26 May 2020
  • بروز رسانی شده: یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
صفحه نخست >> مددکاری اجتماعی تاریخ نشر: دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۴

اجرای طرح «مدیریت مورد» در ۱۶ استان کشور آغاز شد

با حضور معاون پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور...

 اجرای طرح «مدیریت مورد» در ۱۶ استان کشور آغاز شد

 

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور امروز در کارگاه آموزشی «مدیریت مورد» ویژه معتادین در حال بهبود، بازتوانی روانی و اجتماعی فرد بهبود یافته را مهم تر از مسیر درمان عنوان کرد و گفت: درصورتیکه این نقصان رفع شود راهبردها به نقطه مطلوب می‌رسند.

به گزارش باران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل، «فرید براتی سده» معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در دومین دوره آموزشی مدیریت مورد ویژه معتادین در حال بهبود در مازندران، به حجم بالای مشکلات حوزه اعتیاد و نیز استان‌هایی که طرح های درمانی درآنها درحال اجراست اشاره کرد و افزود: ۱۶ استان برای اجرای این طرح با اولویت معتادین متجاهر آغاز شده است.

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اشاره به رویکرد های مدیریت مورد در پیشگیری از اعتیاد افزود: به رقم تمامی تلاش هایی که در کشور و در راستای کاهش آسیب، پیشگیری و درمان اعتیاد صورت گرفته است، به طور غیرمتوازن و ناعادلانه ای به دلیل مغفول ماندن فعالیت ها پس از بهبودی، این اقدامات تاثیرگذاری که باید را ندارد.

وی با بیان اینکه با وجود 8 هزار مرکز درمانی سرپایی و هزار و 200 مرکز اقامتی، در بحث درمان هیچ کمبودی وجود ندارد تصریح کرد: متاسفانه تمامی کمبود ها و غفلت ها در مهمترین بخش از روند بهبودی یعنی زمانیکه فرد از مراکز درمانی ترخیص می‌شود، وجود دارد.

 براتی سده، بازتوانی روانی و اجتماعی فرد بهبود یافته را مهمترین قسمت از مسیر درمان عنوان کرد و گفت : درصورتیکه این نقصان رفع شود راهبردها به نقطه مطلوب می‌رسد.

وی مدیریت مورد را طرح مددکاری بسیار جدی در توانمند سازی و بازگشت معتادین بهبود یافته به اجتماع دانست و تصریح کرد: نیاز های این قشر از جامعه متفاوت از سایرین است و به دلیل اینکه عموما افرادی طرد شده و بیگانه از توانمندی های خود هستند، برای بهبودی کامل آنها به اقدامات مددکاری اجتماعی و حضور جدی در فضای زندگی آنها نیاز است.

براتی سده، به تصویب آیین نامه درمان و کاهش آسیب معتادین بی بضاعت و تحویل وظیفه ساماندهی آنها به سازمان بهزیستی تاکید کرد و گفت: سازمان بهزیستی از طریق مدیریت مورد اقدام به برگزاری کارگاه های دوره ای با الویت معتادین متجاهر نموده است که این طرح شامل تمامی معتادین بهبود یافته می‌شود.

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در پایان با اشاره به تاثیر معضلات اجتماعی به خصوص بیکاری در بازگشت فرد بهبود یافته به اعتیاد یادآور شد: طرح آماده سازی شغلی و آموزش نحوه نگهداشت و بازتوانی شغلی در حال اجراست که در پایان فرد بهبود یافته برای دریافت تسهیلات اشتغال و منابع مالی معرفی می‌شود

حمايت مالي درگاه پرداخت مشاوره آنلاين
گالري تصاوير